אתם אוהבים לטייל בטבע וגם הכלב שלכם, תאמינו לנו, אוהב. מאוד. מה יכול להיות יותר מהנה מאשר טיול משותף עם כלבכם האהוב? כלב, אכן, יכול להיות בן זוג מושלם לטיול, אבל רגע לפני היציאה עלייכם לוודא כמה דברים.

בטיחות קודמת לכול!

לפני שאתם יוצאים לטיול וודאו שחיסון הכלבת בתוקף ויש על הכלב אמצעי הגנה מפני קרציות ופרעושים. יתכן ותטיילו במקומות שחלקם רווי בקרציות ופרעושים וגם מפגש לא מתוכנן עם חיית בר, שיכולה להיות נשאית של כלבת, יכול להתרחש.

הוסיפו לערכת העזרה ראשונה אמצעי חבישה המתאימים לכלבים אותם תוכלו לרכוש בבית המרקחת או אצלנו במרפאה. בין השאר הוסיפו גזות לחבישה, סרט הדבקה וחומר חיטוי.

הכירו את פני שטח המסלול

לכלבכם אמצעי הנעה 4*4 אבל… הוא נע יחף וכפות רגליו אינן מתאימות לכל פני שטח. כלבים שאינם רגילים לצאת לשטח עלולים לסבול מפצעי שפשוף אפילו במקומות שאינם מצריכים זהירות מיוחדת ולכן אם הכלב טייל מתחיל – התנהגו אליו בהתאם. כלבים המאומנים בהליכה בשטח (או בגינה או בשדה) מסתדרים בדרך כלל עם רוב המסלולים, אבל זכרו שמקומות עם סלעים גדולים (בולדרים) מקשים על הליכת הכלב ועלולים לגרום לנפילה ושבר ופני שטח עם סלעים משוננים עלולים לגרום לפציעת כריות הרגליים.

לכן, תמיד בחרו מסלולים המתאימים לכלבכם, כולל התייחסות לתהומות, מרחק ופני השטח.

התנהגות במסלול

רוב המסלולים יחייבו הליכה עם רצועה. ראשית, כי כך מחייב החוק ושנית, על מנת למנוע מכלבכם לרוץ ולהטריד מטיילים אחרים וחיות בר. הביאו רצועה כאשר בטיולים עדיפה רתמת חזה על רצועת צוואר.

גם אם בחרתם לטייל במקום המאפשר את שחרור הכלב, הביאו את הרצועה, כדי שתוכלו לקשור את הכלב במקרה שמנסה לרדוף אחרי חיות בר או אם המסלול עובר במקומות מסוכנים.

מה להביא

מים חשובים לכלבכם ממש כמו לכם. לכן, הביאו מספיק מים לשניכם ואל תשכחו קערה שתאפשר לו לשתות בנוחות ומבלי שיישפכו רוב המים… ואוכל וחטיפים. אם לכם מגיע, גם לו מגיע. ואם לכם לא – וסיבותיכם אתכם, לו עדיין מגיע…

הביאו אתכם גם שקיות לצואה וזכרו שצואת כלבים על השביל אינה דומה לצואת חיות בר ועליכם לאסוף אותה או לטמון אותה.

לסיכום

בסוף הטיול בדקו היטב את כריות הרגליים של כלבכם לפציעות וחבלות. לאחר מכן בדקו בפרוותו ובין אצבעות רגליו לקיומן של קרציות ופרעושים ואם הכלב השתכשך בבוץ יתכן ותרצו לשטוף אותו באמבט או במספרת הכלבים שלו.

כלב עייף הוא כלב מרוצה, אז אל תתעצלו והחלו כבר היום בתכנון הטיול המשותף שלכם!